منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 اردیبهشت 1390 توسط . کردستانی | نظرات ()
نام آنتونی رابینز برای بسیاری از ایرانیان، نامی ناآشناست. اما این شخص در ایالات متحده، كانادا و بسیاری از كشورهای اروپایی دارای شهرت فراوان است. وی كه تا چند سال پیش در گمنامی و فقر می زیست، توانست در مدت كوتاهی خود را به ثروت موفقیت و شهرت كم نظیری برساند و منشاء خدمات فرهنگی، آموزشی و درمانی ارزنده ای گردد. انجام فعالیت های روان درمانی سریع و مؤثر، رفع انواع مشكلات فكری و روانی نظیر ترس های واهی و بی دلیل، ارائه سخنرانی های مفید و مؤثر در شهرهای گوناگون، اجرای برنامه های تلویزیونی، تشكیل اردوی تابستانی آموزنده برای دانش آموزان مدارس، تشكیل سمینارهای مرتبط و پر طرفدار بمنظور تقویت روحیه و ایجاد انگیزه تلاش و كوشش های مثبت و سازنده در افراد و بسیاری از فعالیت های خیرخواهانه و مردمی دیگر، گوشه ای از كارهای ثمربخش جوانی است كه به تازگی سه دهه از حیات پر بار خود را پشت سر گذاشته است.
آنتونی رابینز در سال 1961 در خانواده ای نسبتاً فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به كارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت. در سن 22 سالگی در آپارتمان 40 متری محقری، زندگی مجردی فقیرانه ای داشت و به گفته خودش، ناچار بود ظرفهای غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاریهای مالی، بر اثر پرخوری و بدخوراكی بیش از یكصد و بیست كیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، دچار تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی شده بود. اما در عین فقر و فلاكت، رؤیاها و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت، و در عالم خیال، خود را در قصر
زیبایی در ساحل دریا و نزدیك جنگل سرسبزی مجسم می ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران قیمت و امكاناتی رویایی در نظر می گرفت.
سر انجام مصمم شد كه با چاقی خود، مبارزه كند و برای رسیدن به این هدف به مطالعه چند كتاب پرداخت، اما مطالب آنها را ضد و نقیص یافت و آنها را دور انداخت. پس از آن، برای كاهش وزن خود، راهی دیگر جست. به فكر افتاد فردی كه از هر جهت سالم و دارای تناسب اندام باشد پیدا كند و افكار، اعتقادات، و نحوه تغذیه او را سرمشق خود قرار دهد. این شیوه، مؤثر واقع شد و توانست در كمتر از دو ماه، بدون استفاده از رژیم غذایی و عمدتاً با شیوه های روانشناسی و كنترل فكر و ذهن، حدود پانزده كیلوگرم از وزن خود را كم كند، و با توجه به قامت بلند خود
( حدود دو متر ) تناسب اندام خود را بدست آورد. موفقیتی كه در زمینه كنترل وزن نصیب او شد، وی را به اندیشه وا داشت كه شاید این شیوه را بتوان در هر زمان، هر جا و هر زمینه، در مورد هر كسی بكار گرفت. ابتدا معتقد شد كه برای بدست آوردن و حفظ تناسب اندام، در وهله اول باید افكار، تصورات، و رفتارهای فردی را كه از نظر وزن متناسب است دریابیم. ببینیم آن فرد چه می خورد، چه اندازه ای می خورد و چگونه می خورد. سپس او را سرمشق قرار دهیم و به همان نتیجه برسیم.
پس از آن معتقد شد كه ساختمان مغز و اعصاب افراد بشر، كم و بیش به هم شبیه است، پس اگر كسی در نقطه ای از دنیا توانسته است كاری بزرگ را به انجام برساند، من هم كه دارای مغز و اعصاب مشابه او هستم می توانم عیناً همان كار را انجام دهم و به همان نتیجه برسم، به شرط آنكه از همان راهی كه او رفته است بروم و طرز تفكر و رفتارم شبیه او باشد.این طرز تلقی را مورد عمل قرار داد و به دیگران نیز توصیه نمود و نتایج را بررسی كرد و به درستی این عقیده ایمان یافت.
در این هنگام به مطالعه عمیق و كتب روانشناسی و شركت در كلاس های استادان این علم پرداخت و با فنون تازه ای از قبیل « برنامه ریزی عصبی ـكلامی » و « روش های انجام بهینه كارها » آشنا گردید، و چون این شیوه ها را در مورد خود و دیگران به كار گرفت و به نتایج چشمگیری نایل شد تدریجاً توجه كسان بسیاری به سوی او جلب گردید. در سال 1984 شیوه های تازه روانشناسی را برای تعدادی از قهرمانان ورزشی مورد آزمایش قرار داد و آثار آن در بازیهای المپیك 1984 نمایان گردید. پس از آن، ارتش آمریكا وی را برای تدریس روش های جدید یادگیری به نظامیان دعوت كرد. ضمن اجرای این طرح متوجه نقایص آموزشی ارتش در زمینه تیراندازی گردید و مدعی شد كه می تواند زمان برنامه های آموزشی مزبور را به نصف تقلیل دهد. ارتش با وی قرار داد بست تا چنانچه بتواند ادعاهای خود را عملاً به اثبات برساند، دستمزد قابل توجهی به او بدهد. او نه تنها توانست مدت این دوره را به كمتر از نصف برساند، بلكه درصد قبولی شركت كنندگان را كه تا آن زمان به طور متوسط 70% بود، به 100% افزایش داد. قابل توجه اینكه خود وی تیر اندازی نمی دانست و از اسلحه و جنگ تنفر داشت و آنچه مایع توفیق او شد، اطلاعات عمیق روانشناسی، لحن نافذ و احاطه به اصول آموزش و نحوه یادگیری بود.
این موفقیت ها، پاداشهای مادی و معنوی فراوانی به همراه داشت. پله های بعدی موفقیت را به سرعت طی كرد و به زودی به همه آرزوها و خواسته های خود رسید. در كمتر از دو سال، با همسر دلخواه خود ازدواج كرد. قصر زیبایی در سواحل سرسبز « سن دیه گو » خرید كه از طرفی مشرف به دریا بود. اتومبیل و وسایل زندگی خود را مطابق با آنچه در رویاهای جوانی خود می دید تهیه كرد. به كمك دوستانش شركتی را تأسیس كرد كه نامش را « بنیاد رابینز « گذاشتند و سالانه دهها هزار نفر را آموزش می دهد. سمینارها و سخنرانی های متعددی را در شهرهای مختلف اجرا كرد و برنامه های آموزشی فراوان را برای خردسالان، بزرگسالان، معلولین و عقب افتادگان ذهنی ترتیب داد. با شیوه های روان درمانی خاص خود، بسیاری ازافراد را از چنگال یأس ها، افسردگی ها و ترسهای بی دلیل ( نظیر ترس از تاریكی، جمعیت، ارتفاع، مرگ و نظایر آن ) نجات داد و به شهرها و كشورهای متعدد مسافرت كرد و مورد مشورت افرادی از طبقات مختلف نظیر رؤسای جمهوری، مدیران، صاحبان صنایع و بازرگانان واقع شد و در سمینارهای او گروه های بیشماری شركت كردند. از طریق مطبوعات و برنامه های هفتگی تلویزیونی به اشاعه افكار و عقاید خود پرداخت. در ضمن، برنامه « عبور از روی آتش » او كه بخش كوچكی از محتوای سمینارهای او را تشكیل می داد و به منظور ایجاد اعتماد به نفس در شركت كنندگان طرح شده بود توجه مطبوعات و رسانه های گروهی را جلب كرد. اجرای سمینارها و برنامه های تلویزیونی نامبرده تا این زمان همچنان ادامه دارد و همه هفته بینندگان مشتاق، برنامه های اورا از تلویزیون مشاهده می كنند.
آنتونی رابینز، در سال 1986، در حالی كه بیش از 25 سال نداشت، حاصل اندیشه ها و تجربه های عملی خود را در كتابش به نام « بسیوی كامیابی » به رشته تحریر كشید و در آن رازهای موفقیت خود و بسیاری از افراد موفق را آشكار ساخت. این كتاب در 1987. عنوان پرفروش ترین كتاب را به خود اختصاص داد.


در سال 1991 كتاب دیگری به نام بسوی كامیابی 2 ( نیروی عظیم درون را فعال كنید ) به رشته تحریر در آورد. این كتاب نیز مانند كتاب قبلی به عنوان پرفروش ترین كتاب سال انتخاب شد. سال 1371 این دو كتاب توسط آقای مهدی مجرد زاده كرمانی ترجمه و در دسترس ایرانیانی قرار گرفت كه به دنبال تغییرات عظیم در زندگی خود و دیگران بودند.
خود او در پشت جلد كتاب بسوی كامیابی چنین می نویسد:
•شما نیز مانند سایر افراد موفق، می توانید بسوی كامیابی گام بردارید.
•می توانید به همه خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی برسید.
•می توانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی تر، همسری شایسته بازرگانی موفق تر، مدیری كاردان تر یا قهرمانی نیرومندتر باشید.
•می توانید كلامی نافذ داشته باشید و با اشخاص فوراًصمیمی شود.
•می توانید جسمی سالم و اندامی متناسب داشته باشید.
•می توانید به كمك پنج كلید طلایی، به ثروت و خوشبختی برسید.
•می توانید ترس، نگرانی، افسردگی و یا هر نوع عادت نامطلوب را از خود دور كنید.
•می توانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش بسلامت عبور كنیددرباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات