منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 توسط . کردستانی | نظرات ()

این فایروال یک دیوار حایل یا یک خاکریز دفاعی بر علیه کسانی است که ممکن است سعی کنند از آن طرف دیوار حایل بدون اجازه و اطلاع شما، به کامپیوترتان دست پیدا کنند. اگر ویندوز ایکس پی شما به سرویس پک2 مزین شده باشد، فایروالِ آن، خود به خود فعال است. منتها هر کس که چشمِ دیدن این دیوار حایل را نداشته باشد، می تواند آن را خیلی راحت برچیند و به اصطلاح از کار بیندازد.

● برای باز کردنِ فایروال ویندوز

1) روی شستی Start کلیک کرده و سپس Control Panel را انتخاب کنید.

2) در پانل کنترل، روی Windows Security Center کلیک کنید.

3) اکنون روی Windows Firewall کلیک کنید.

توجه! توجه! شما به هیچ وجه مجبور نیستید که از فایروالِ ویندوز استفاده کنید- شما می توانید هر فایروالی را که دوست دارید، نصب کرده و پشت آن سنگر بگیرید. شما می توانید چند فایروال را به این ترتیب محک بزنید و سپس در مورد فایروالی که نیازهای شما را بهتر از بقیه برآورده می سازد، تصمیم بگیرید. اگر فایروال دیگری به غیر از فایروال ویندوز را انتخاب کردید، لازم است قبل از نصب کردن آن، فایروالِ ویندوز را از کار بیندازید.

 فایروالِ ویندوز ایکس پی چطور کار می کند

هر وقت کسی در اینترنت یا در یک شبکه سعی نماید به کامپیوتر شما متصل شود، اصطلاحاً به آن یک درخواست یا یک تقاضای نامشروع می گویند.

هر وقت کامپیوترتان با یک تقاضای نا مشروع مواجه شود، فایروالِ ویندوز جلوی ورودِ آن را می گیرد. اما اگر برنامه ای مانند یک پیغام بر فوری را اجرا کرده باشید که نیازمند دریافت اطلاعات از جانب اینترنت یا شبکه باشد، فایروال از شما می پرسد که آیا می خواهید جلوی اتصال را بگیرید یا خیر، یا در واقع آیا اجازه ی برقراری تماس را به اومی دهید یا نه!

در این شرایط، باید پنجره ای مثل این را ببینید:

اگر گزینه ی Unblock را انتخاب کنید، فایروال ویندوز یک استثناء قایل می گردد تا در آینده وقتی که آن برنامه نیازمند دریافت اطلاعات بود، دیگر مزاحم شما نشود. در مورد استثنایات بازهم حرف خواهیم زد.

▪ راهنمایی:

هر چند می توانید در مورد بعضی از اتصالات خاص اینترنتی خود، فایروال ویندوز را از کار بیندازید، اما انجام این کار، کامپیوترشما را در معرضِ خطرات بیشتری قرار می دهد.

● فایروال ویندوز چه کارهایی می کند و چه کارهایی نمی کند.

w فایروالِ ویندوز کمک می کند تا جلوی ویروس ها و کرم های کامپیوتری را از رسیدن به کامپیوترتان بگیرد. اما اگر سرویس ها و کرم های کامپیوتری از قبل وارد کامپیوترتان شده باشند، نه قدرت تشخیص آن ها را دارد و نه وسیله ای برای خنثاکردن شان. به همین دلیل، شما باید یک نرم افزار ویروس یاب نیز نصب کرده و آن را هم واره به روز در آورید تا جلوی آسیب رساندنِ ویروس ها، و سایر تهدیدات دیگر را به کامپیوتر تان بگیرید. در واقع شما باید مانع از آن شوید که از کامپیوتر شما برای سرایت ویروس به دیگران استفاده کنند.

w فایروالِ ویندوز برای مسدود کردن یا بازگذاشتن تقاضاهای خاص اتصال، اجازه ی شما را می گیرید، اما نمی تواند مانع شما در باز کردن ای میل هایی با پیوست های خطرناک شود. بنابراین پیوستِ ای میل هایی که فرستنده ی آن ها را نمی شناسید، هرگز نباید باز کنید. حتا اگر منبع ای میل را می شناسید و به آن اطمینان دارید، بازهم باید نهایت احتیاط را به خرج دهید! اگر کسی که می شناسیدش، برای تان ای میلی بایک پیوست فرستاد، قبل از باز کردن آن، سطر مربوط به موضوع نامه را به دقت نگاه کنید. اگر سطر مربوط به موضوع نامه را به دقت نگاه کنید. اگر سطر مربوط به موضوع، نامفهوم و بی سروته به نظر رسید، قبل از باز کردن آن، موضوع را با فرستنده ی نامه در میان بگذارید.

اگر بخواهید، فایروالِ ویندوز پرونده ی سوابق تشکیل می دهد و سابقه ی تلاش های موفق و غیر موفق در جهت متصل شدن به کامپیوترتان را در آن ثبت می نماید. این پرونده به عنوان وسیله ی عیب یابی می تواند به دردتان بخورد.

w فایروالِ ویندوز نمی تواند جلوی نامه های فله ای یا هرزه را از وارد شدن به صندوق پستی تان بگیرید. منتها بعضی از برنامه های ای میل در این مورد می توانند به شما کمک کنند. مستندات برنامه ی ای میل خود را بررسی کنید تا نحوه ی مسدود کردنِ راه این قبیل ای میل ها را یاد بگیرید.

در یک کلام، اگر ویندوز ایکس پی خود را مسلح به سرویس پک 2 کرده باشید، خود به خود، فایروالِ ویندوز هم فعال شده است. این به معنی آن است که اکثر برنامه ها دیگر نمی توانند بدون حساب و کتاب ارتباطاتِ خود سرانه از ناحیه ی اینترنت را قبول کنند، مگر آن که نسبت به بعضی از این برنامه ها تبعیض قایل شده، و اسم شان را در فهرست استثنایات قید کرده باشید.

از آن جا که ماهیت وجودی دیوار حایل، مانع تراشی برسر راه ارتباط کامپیوتر شما با اینترنت- و بالعکس- است، ممکن است لازم ببینید که در مورد چند برنامه ی دیگر نیز که یک ارتباط بی در و پیکر را ترجیح می دهند، استثناء قایل شوید، برای این منظور باید در تنظیمات فایلِ ویندوز دست ببرید و اسم آن برنامه ها را به فهرست استثنایات اضافه کنید. به این ترتیب ان برنامه ها می توانند از ورای فایروالِ ویندوز با جهان خارج- که همان اینترنت باشد- ارتباط برقرار نمایند.

واردشدن به اینترنت ، بدونِ توسل به فایروال ویندوز یا هر نوع فایروال دیگر، استقبال از خطراتی است که ممکن است به خسارات و صدمات جبران ناپذیری ختم شود.
درباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic