منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 توسط . کردستانی | نظرات ()

● پیدا کردن شکلک های فراری

هنگامی که برای نخستین بار ویندوز ایکس پی را روی دستگاه خود نصب می کنید و ویندوز برای نخستین بار بالا می آید، شکلک های زیر روی میزتحریر دیده نمی شوند:

My Computer, My Document، Internet Explorer,

Network Places

اگر می خواهید این شکلک های فراری را به سر جای خودشان برگردانید، یا اگر در آینده خواستید آن ها را از جلوی چشم تان دور کنید، این گام ها را طی کنید:

1) روی میزتحریر ویندوز (Desktop) کلیک راست بزنید و گزینه ی Properties را انتخاب کنید.

2) در پنجره ای که ظاهر می شود، به زبانه ی Desktop بروید و روی دکمه ی Customize Desktop... کلیک کنید.

3) اکنون پنجره ی جدیدی باز شده است که در بالای آن، چهار گزینه دیده می شود. کنار هر یک از 4) اگر از قیافه ی این شکلک ها راضی نیستید، روی تصویر آن ها در وسط همین پنجره کلیک کنید و سپس دکمه ی Change Icon... را در پایین آن بزنید. به این ترتیب می توانید قیافه ی جدیدی برای شکلک تعیین کنید.

● جست وجوی آسان تر

بخش جست وجوی (Search) ویندوز ایکس پی کمی عذاب آور است. اول از همه یک سگ انیمیشنی، همیشه مزاحم جست وجوی شماست و از آن مهم تر، پیش از وارد کردن عبارتی که می خواهید روی آن جست وجو کنید، باید نوع فایلی را که به دنبال آن می گردید نیز تعیین کنید. خوشبختانه می توانید از دست هر دوی این مشکلات خلاص شوید.

ابتدا به بخش جست وجو بروید (منوی شروع را باز کنید و روی Search کلیک کنید). برای فرستادن سگ مزاحم به دنبال نخود سیاه، روی این گزینه در انتهای گزینه های مربوط به جست و جو کلیک کنید:

Change Preferences

اکنون این گزینه را کلیک کنید تا دیگر ریخت سگ را نبینید:

Without an animated screen...

اما برای خلاص شدن از دست مراحل اضافی جست وجو، در همان صفحه روی چهارمین گزینه کلیک کنید:

 

Change Files and Folders...

سپس کنار گزینه ی دوم علامت بزنید.

● ساختن «نوار ابزار» شخصی

«نوار تکلیف» ویندوز (Taskbar) همان باریکه ی بلندی است که در پایین میزتحریر ویندوز واقع شده است و دکمه ی شروع (Start) روی آن قرار دارد. نوار تکلیف به خودی خود ابزار سودمندی است اما می توانید با افزودن باریکه هایی دیگر، آن را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

برای این کار، روی نوار تکلیف کلیک راست کنید و از فهرستی که نمایان می شود گزینه ی Toolbars (نوار ابزار) را انتخاب کنید. به این ترتیب فهرست جدیدی ظاهر می شود که حاوی تعداد زیادی باریکه ی (یا در واقع نوار ابزار) از پیش تعیین شده است.

با کلیک روی هر یک از گزینه های فهرست می توانید باریکه ی مربوط به آن را به نوار تکلیف اضافه کنید. اما مهم ترین بخش این فهرست، مربوط به آخرین گزینه ی فهرست (New Toolbar) است. با کلیک روی این گزینه، می توانید نوار ابزار جدیدی بسازید تا از طریق آن بتوانید به سرعت به هر پوشه، فایل یا نشانی وب دسترسی پیدا کنید.

اگر این گزینه را کلیک کنید، پنجره ی کوچکی باز می شود که شبیه کاوشگر ویندوز (Explorer) است. در این پنجره، می توانید هر بخش یا پوشه ای از ویندوزتان را انتخاب کنید تا از این پس بتوانید به سرعت و از طریق نوار تکلیف به محتویات آن دست پیدا کنید.

اگر در همین پنجره، روی دکمه ی Make New Folder کلیک کنید، می توانید در هر جایی از ویندوزتان یک پوشه بسازید و سپس آن را به نوار تکلیف اضافه کنید. اکنون می توانید هر فایل و میان بر دلخواه را داخل این پوشه بیندازید تا از این به بعد، به سرعت و از طریق نوار تکلیف به آن دست یابید.

جالب این جاست اگر نوار تکلیف شما قفل نباشد (روی نوار تکلیف کلیک راست بزنید و علامت کنار گزینه ی Lock the Taskbar را بردارید)، می توانید نشان گر ماوس را روی نوار ابزار جدیدتان ببرید، دکمه ی ماوس را پایین نگه دارید و نشان گر را روی میزتحریر ببرید. اکنون با رها کردن دکمه ی ماوس، نوار ابزار شما به وسط صفحه می پرد. اکنون می توانید آن را به گوشه های صفحه نمایش بکشید تا مانند یک نوار تکلیف عمل کند. اکنون می توانید با زدن کلیک راست روی این نوار ابزار، ویژگی های آن را به دلخواه تغییر دهید.

● از بین بردن حباب های مزاحم

حتا کسانی که فقط چند ساعت با ویندوز ایکس پی کار کرده اند، پیغام های حبابی (یا بالونی) ویندوز را می شناسند. همان هایی که گاه و بی گاه داخل کادری زرد رنگ در گوشه ی سمت راست نوار تکلیف ظاهر می شوند و معمولاً پیغام های به دردنخوری نمایش می دهند. این پیغام ها برای کاربران حرفه ای ویندوز بسیار عذاب آورند و هیچ نکته ی جدیدی را به آن ها نمی گویند.

برای قطع کردن نمایش این پیغام ها باید سری به رجیستری ویندوز بزنید. پس برنامه ی ویرایشگر رجیستری را باز کنید (در بخش Run، عبارت Regedit را تایپ کنید) و به سراغ این بخش بروید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

باز هم مثل هر شماره، این اخطار را می دهیم که هنگام دست کاری کردن رجیستری کاملاً مراقب باشید. هر اشتباهی که انجام دهید، می تواند آسیبی جدی به ویندوزتان برساند یا باعث از دست رفتن داده ها شود.

پس از این که به بخش گفته شده رفتید، در نیمه ی سمت چپ پنجره ی ویرایشگر، کلیک راست بزنید و در فهرستی که نمایان می شود، در بخش New، گزینه ی DWORD Value را انتخاب کنید. با این کار، گزینه ی جدیدی در پنجره ی سمت راست ایجاد می شود که باید این نام را برای آن وارد کنید:

EnableBalloonTips

اکنون روی این گزینه ی تازه ساخته شده کلیک دوبل بزنید و مقدار صفر (0) را برای آن تعیین کنید. ویرایشگر رجیستری را ببندید و ویندوز را شروع مجدد (Restart) کنید.

توجه داشته باشید که با این کار، تمام پیغام های حبابی از کار خواهند افتاد، بنابراین ممکن است نیاز به تنظیم برخی گزینه های ویندوز داشته باشید. مثلاً اگر ویندوز را طوری تنظیم کرده باشید تا هر بار که برنامه ی ارتقای (Update) جدیدی از مایکروسافت منتشر شد به شما خبر دهد، پیغام حبابی مربوط به آن هرگز نمایش داده نخواهد شد. بنابراین مجبورید به سراغ گزینه های ارتقای خودکار یا به عبارت دیگر Update Automatic بروید. یا هر چند وقت یک بار، خودتان برنامه های ارتقا را نصب کنید.

● پاک کردن اجزای مخفی ویندوز

اگر به دنبال راهی برای پاک کردن پیغام بر ویندوز (همان MSN Messenger قدیم) یا هر برنامه ی دیگری از ویندوز که در بخش Add or Remove Programs دیده نمی شود هستید، باید راز مهمی را درگوشی به شما بگوییم. ویندوز، فهرستی از اجزای خود را داخل فایلی به نام sysoc.inf در این نشانی نگه می دارد:

C:\Windows\Inf

برخی از اجزای ویندوز (از جمله پیغام بر ویندوز) در بخش [components] این فایل، واژه ی Hide (مخفی) را در کنار خود دارند. برای این که بتوانید چنین اجزایی را به راحتی از روی ویندوز حذف کنید، باید دستورالعمل مربوط به مخفی نگه داشتن آن ها را پاک کنید.

برای این کار، ابتدا باید کاری کنید که کاوشگر ویندوز، بتواند فایل های مخفی را نیز نمایش دهد. احتمالاً با شیوه ی انجام دادن این کار آشنا هستید ولی دوباره گفتن آن ضرر ندارد. در کاوشگر ویندوز به منوی Tools بروید و روی Folder Options کلیک کنید. سپس به زبانه ی View بروید و کنار این عبارت علامت بزنید:

Show hidden files and folders

هم چنین علامت کنار این عبارت را نیز بردارید:

Hide protected operating system files (Recommended)

پس از کلیک روی دکمه ی OK، می توانید به سراغ پوشه ی Inf بروید. این پوشه داخل پوشه ی Windows قرار دارد (در همان گردونه ای که ویندوز روی آن نصب است). در داخل این پوشه، فایل sysoc.inf را پیدا کنید و آن را با کلیک دوبل باز کنید. در صفحه ای که نمایش داده می شود، این خط را پیدا کنید:

msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7

اکنون کافی است که واژه ی hide را از داخل این خط پاک کنید. دقت کنید که نباید به کاماهای دوطرف این واژه کاری داشته باشید. فایل را ذخیره (Save) کنید و سپس ببندید. اکنون می توانید از طریق پانل کنترل به سراغ برنامه ی Add or Remove Programs بروید و در سمت چپ پنجره ی آن، روی این دکمه کلیک کنید:

Add/Remove Windows Components

پس از چند لحظه، فهرستی از اجزای ویندوز ظاهر می شود که برنامه ی پیغام بر ویندوز نیز باید در میان آن ها باشد. با این روش می توانید هر یک از اجزای مخفی ویندوز را پاک کنید. البته توجه داشته باشید که در بسیاری از نسخه های ویندوز ایکس پی، با زبان خوش و بدون دعوا هم می توانید چنین اجزایی را حذف کنید. پس ابتدا به سراغ دکمه ی Add/Remove Windows Components بروید و اگر برنامه ی مورد نظر شما در فهرست آن نبود، به زور متوسل شوید!

حتماً تا به حال با مشکلی برخورد کرده اید که باعث از کار افتادن موقت ویندوز می شود. اگر این ایراد برای ویندوز ناشناس باشد، کادری نمایش می دهد که از شما می خواهد گزارش آن اشکال را برای مایکروسافت بفرستید.

معمولاً کسی حال و حوصله ی مرتبط شدن به اینترنت و فرستادن گزارش را ندارد. اگر شما هم از جمله ی این اشخاص هستید، می توانید به سادگی این قابلیت را غیرفعال کنید. برای این کار، به بخش Run بروید و برنامه ی Msconfig را اجرا کنید. سپس به زبانه ی Services بروید و علامت کنار این عبارت را بردارید:

Error Reporting Service

با این کار، از دفعه ی بعدی که ویندوز شما آغاز به کار کند، هرگز چشم تان به جمال کادر گزارش اشکال روشن نخواهد شد.

● دست کاری در فهرست Send To

حتماً می دانید که با زدن کلیک راست روی هر فایل، پوشه یا سند، و انتخاب گزینه ی Send To، می توانید آن سند را به مکان یا برنامه ی دلخواه خود بفرستید. خوشبختانه به راحتی می توانید برنامه یا مکان دلخواه خود را به گزینه های این فهرست اضافه کنید. برای این کار، کافی است به پوشه ی Windows و سپس Send To بروید و میان بری از هر برنامه یا مکان دلخواه خود را به داخل آن بیندازید. از این پس، این گزینه ی جدید نیز در فهرست Send To نمایان خواهد شد.

● قابلیت پرکردن خودکار، در خط فرمان

بعید است در بین کسانی که از خط فرمان (Command Prompt) ویندوز استفاه می کنند، آدم تنبلی پیدا شود. اما اگر بخواهید قابلیت پرکردن خودکار (Auto-Complete) را در خط فرمان فعال کند، باید این کارها را انجام دهد.

برنامه ی ویرایشگر رجیستری را اجرا کنید و به این بخش از رجیستری بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\

Command Processor

در پنجره ی سمت راست، روی CompletionChar کلیک راست بزنید و گزینه ی Modify را انتخاب کنید. مقدار آن را برابر 9 قرار دهید و پنجره را ببندید. پس از این که کامپیوتر را دوباره بوت کردید، از این پس هر بار که در خط فرمان ویندوز سرگرم کار هستید، عبارت cd و در پس آن حرف اول پوشه ای را که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید تایپ کنید و سپس کلید Tab را بزنید. با این کار، اولین پوشه (یا دایرکتوری) که با آن حرف شروع می شود به طور خودکار نمایان می شود. اگر به فشردن کلید Tab ادامه دهید، سایر پوشه ها و فایل هایی که با این نام آغاز می شوند نیز به ترتیب نمایش داده می شوند. بنابراین مجبور نیستید تمام نام فایل یا پوشه را تایپ کنید. البته این کار روی فرمان های مختلفی هم چون rd و copy نیز کار می کند.

● اخطار اولیه

خیلی از کاربران کامپیوتر، از یک دستگاه به طور اشتراکی استفاده می کنند. بعضی ها هم به دوستان شان اجازه می دهند که با کامپیوترشان حسابی سر و کله بزنند. حتا ممکن است رییس یک شرکت بخواهد قوانین خاصی را به کاربران کامپیوترهای شرکت گوشزد کند. در هر حال چاره ی کار افزودن یک یادداشت به صفحه ی آغازین ویندوز است.

برای این کار، پیغام مورد نظرتان را داخل یک برنامه ی واژه پرداز ( مثلاً Word یا Notepad) بنویسید و سپس این گام ها را طی کنید:

1) برنامه ی ویرایشگر رجیستری را باز کنید.

2) کاربران ویندوز ایکس پی، به این جا بروند :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\

WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

کاربران ویندوزهای 95، 98 و هزاره نیز باید به این جا بروند:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\

Windows\CurrentVersion\Winlogon

3) اکنون گزینه ی LegalNoticeText را در سمت راست پنجره پیدا کنید و روی آن کلیک دوبل بزنید. با این کار کادری نمایان می شود که می توانید نوشته ی اخطارآمیزتان را در بخش Value data وارد کنید. با کلیک روی دکمه ی OK، پنجره را ببندید.

4) اگر می خواهید پنجره ی اخطار شما، عنوانی هم داشته باشد، به سراغ گزینه ی LegalNoticeCaption بروید و روی آن کلیک دوبل کنید. مانند حالت قبل، عنوان دلخواه تان را نیز وارد کنید و سپس پنجره را ببندید.

از این پس هر بار که ویندوز اجرا شود. ابتدا این پیغام شما نمایش داده می شود و سپس کاربر می تواند با کلیک روی دکمه ی OK، به محیط ویندوز وارد شود.

 
درباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic