منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ جمعه 22 مهر 1390 توسط . کردستانی | نظرات ()
زندگی زوجین مانند یک بازی است که مهره های آن دائم در حال جابه جایی هستند. در بهترین حالت آن، دو نفر مانند چراغ مه شکن هستند و راه یکدیگر را روشن می  کنند. هم چنین نقاط ضعف هم را آشکار می  کنند که موجب رشد دو طرف و پایداری علاقه می  شود. اما این تعادل را چگونه می توان حفظ کرد؟ خیلی ساده و با رعایت قواعد بازی می توان این کار را انجام داد.
مهمترین قواعد دوست داشتن به قرار زیر است
:

1. خود را دوست بدارید
کسی که اعتماد کافی به خود ندارد نمی تواند از احساسات طرف مقابل به درستی قدرشناسی کند.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ دست از کارکردن مانند سیندرلا بردارید. این در صورتی است که خود را به درستی ارزیابی نکرده باشید.  برنامه ی خود را تغییر دهید. شعارتان این باشد، بهترین چیزها برای خودم ! برای خود چیز تازه ای بخرید، به سینما بروید، کسی که با خودخواهی به برآورده کردن خواسته ها و اهداف خود بیندیشد، نتیجه ی عکس آن را می  گیرد.  علاقه به خود در اثر ارتباط عاطفی و روحی با « همسر» به دست می  آید، نه در حل کردن مشکلات به تنهایی .
2. مسئولیت خود را برعهده بگیرید
هرکس طراح خوشبختی خود است.


بدین ترتیب موفق می شوید؛ اگر فکر می کنید خوشبختی در دوستی خودبه خود به وجود می  آید در اشتباه هستید. علاقه هم مانند یک غذای لذیذ باید درست شود... فعال شوید! دوستی ایده آل محصولی از عقاید، اهداف و همکاری است. باید سؤالات زیر را برای خود مطرح و آن را حل کنید. آیا اصلاً به زندگی زناشویی علاقه ای دارید؟ همسر شما باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ در کجا می توانید او را بیابید؟ و ... هنگامی  که او را یافتید باید بین واقعیت و تصورات خود تعادلی برقرار کنید .
3. به خود وقت بدهید
زن و شوهر باید با صرف وقت و صبر زیاد، نخ های زندگی خود را به هم گره بزنند.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ زندگی زناشویی خود را در خانه ای ببینید که باید آن را بسازید و عشق یکی از مصالح اصلی آن است. برای این که ساختمان محکم ساخته شود، باید پایه های محکمی  برای آن بریزید. شما باید برای کشیدن نقشه و پیاده کردن آن در ساختن این خانه آرامش و زمان زیادی صرف کنید. این موضوع در مورد ارتباط دو نفر هم صدق می  کند. اگر شما برای رسیدن به علاقه ای عمیق، عجله به خرج دهید، در خاتمه چیزی به دست خواهید آورد که فقط شبیه یک ارتباط است. اما معلوم نیست که این ارتباط در مواقع بحرانی هم دوام پیدا کند، بنابراین در بیان نظرات خود و پذیرفتن نیازهای طرف مقابل رک و صریح باشید .
4. بر ترس های خود غلبه کنید
آیا گمان می کنید که رشد، تکامل و سرزندگی در درازمدت جایی در زندگی زناشویی شما نخواهد داشت؟ دوستی واقعی، رد و بدل کردن دائمی  افکاراست.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ لیستی از مسائل مهم تهیه کنید. ترس های خود را بشناسید. شما در کجا جلو خود و همسر خود را می گیرید و مانع پیشرفت رابطه می شوید؟ چه چیزی موجب رنجیدگی شما می  شود؟ در چه مواردی می توانید باگذشت باشید؟ با همسر خود صحبت کنید که چگونه می  توان با موانعی که در ارتباط شما وجود دارد، مبارزه کرد .
5. از کلمات صحیح استفاده کنید
لحن صحبت در یک ارتباط زناشویی نقش مهمی  دارد. پس از سپری شدن دوران اولیه ی زندگی، باید با همسر خود گفتگوهای زیادی داشته باشید تا بتوانید ی کدیگر را بهتر درک کنید. هنگام صحبت با همسر خود توجه داشته باشید که زمان و مکان صحیحی را انتخاب کرده اید. نباید با طعنه یا خشونت صحبت کرد. احساسات خود را هنگام گفتگوهای منطقی زیاد به بازی نگیرید. از گله کردن بپرهیزید. به یک توافق برسید. تشویق و تحسین در زندگی های موفق نقش بسیار مهمی  برعهده دارند. برای هر انتقاد باید 5 نکته مثبت را هم درنظر بگیرید .
6. رفتاری قاطع و در عین حال منصفانه داشته باشید
آیا شما در بن بستی قرار دارید و نمی دانید چگونه باید از آن خارج شوید؟ همواره در زندگی زناشویی وضعیت هایی وجود دارند که با توافق دو طرفه، هیچ کس احساس مغبون شدن نمی کند.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ اولین قدم « قبول داشتن همسر» است. بعد باید نتیجه ی مورد نظر خود را تعیین کنید. همواره در تمام مسائل توافقی وجود دارد که هر دو طرف را راضی کند .
7. در تغییرات با یک دیگر همکاری کنید
هیچ چیز ثابت نیست. در زندگی زناشویی تغییرات غیر قابل اجتناب هستند. تغییر شغل، تولد فرزند و ... مسائلی هستند که زن و شوهر باید با هم بر آن غلبه کنند.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ انعطاف پذیری علاوه بر این که یکی از پایه های مهم زندگی است، یکی از مهم ترین خصوصیات افرادی است که برخورد بهتری در حل مشکلات دارند. پذیرفتن تغییرات با انعطاف پذیری یعنی وداع با چیزهایی که در گذشته وجود داشته است. تغییرات همواره موجب تغییر روند بازی می شوند. حال باید رفتاری جدید در پیش گرفت.
تغییرات سه مرحله دارند: 1- هنوز همه چیز آشناست و هرکس می  داند چه باید بکند. 2- چیزهای آشنا شروع به از بین رفتن می  کنند و حال باید فعال بود. 3- هریک از افراد خانواده در چارچوب موردنظر خود را تطبیق می دهد .
8. جمع بندی رابطه
همان طور که اتومبیل خود را نزد تعمیرکار می برید، باید از رابطه ی خود هم مراقبت به عمل آورید. کنترل دائمی  ارتباط موجب حل راحت تر مشکلات و اختلافات احتمالی می  شود.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ هر روز کاملاً آگاهانه برای همسر خود وقت بگذارید. از او بپرسید که روز خود را چگونه گذرانده است و به چه فکر می کند. ارتباط مانند یک باغچه است. باید از آن مراقبت کرد، در غیر این صورت پژمرده می  شود .
9. ارتباط خود را تازه و شاداب نگه دارید
راز داشتن ارتباط خوب و دراز مدت این است که دائم به آن رسیدگی کنید.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ گاهی اوقات او را به طرز مطبوعی غافل گیر کنید. به پیک نیک بروید، تا جایی که امکان دارد با هم بخندید ... نه به هم! اتفاقاتی را به خاطر بیاورید که هر دو در آن ها نقش داشته اید. در برخی موارد موضوعات کوچک را همواره رعایت کنید. بعضی از این مسائل همیشه ثابت، مانند لنگری هستند که کشتی احساسات را در دریای توفانی نگه می دارند و شما را به آرامش می رسانند
10. آرامش خود را حفظ کنید
باید آگاهانه قواعدی را رعایت کنید، زیرا زمانی می رسد که شما به زندگی روزمره ی خود باز می گردید.

بدین ترتیب موفق می شوید؛ این هنر بزرگی است که هویت همسر خود را بپذیرید و به آن احترام بگذارید و در عین حال خود را هم فراموش نکنید. به ایده آل های خود وفادار بمانید و ارتباط صمیمی  و عمیق خود را قطع نکنید .
درباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات