منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ جمعه 22 مهر 1390 توسط . کردستانی | نظرات ()
بسیاری از جوانان تصور می کنند که زندگی مشترک و شرایط به وجود آمده در زمان ازدواج مانند شرایطی است که در زمان دوستی یا نامزدی بین دو طرف حاکم بوده است، و مقایسه بین این دو شرایط برای تعدادی از زوج ها باعث شده تا بدبینی خاصی نسبت به زندگی مشترک داشته باشند. در حالی که دنیای دوستی و نامزدی دنیای بسیار متقاوتی از زندگی مشترک می باشد.

دنیای دوستی دنیای رؤیاها و ایده آل هاست در حالی که زندگی مشترک دنیایی کاملاً حقیقی و ملموس است. دنیایی که در آن خوبی ها و بدی ها در کنار یکدیگر است و تنها می توان با تلاش و کوشش و صبوری دنیای ایده آلی

ساخت. دنیای دوستی سراسر شیرینی، امید و شرایط مطلوب است. این جا مرد مورد علاقه ات کاملاً در اختیار توست. برای با تو بودن به اندازهﯼ کافی فرصت دارد تنها به تو می اندیشد و به همهﯼ خواسته هایت تن در می دهد. زن مورد علاقه ات همان گونه است که تو می خواهی، تنها به فکر توست و برای رضایت و خوشنودی تو تلاش می کند.

در زمان دوستی از گذشتهﯼ خود به راحتی صحبت می کردی، از همهﯼ خواسته هایت بی پرده سخن به میان می آوردی و احساس می کردی که گذشته و حالت از خودت می باشد. آزاد هستی تا در انتخاب خود تجدید نظر کنی. همه چیز را عاشقانه می نگریستی و از کمی ها و کاستی ها به راحتی می گذشتی چون باور داشتی که باید این زندگی رؤیایی را شیرین نگاه داشت و برای شیرین بودن آن باید از عیب ها گذشت. اما همین که وارد زندگی مشترک می شوی شرایط کاملاً تغییر می کند. این جا دیگر صحبت از تحمل کردن است. این جا صحبت از یک عمر زندگی است. این جا خوبی و بدی، شیرینی و تلخی و زشتی ها و قشنگی ها در کنار همدیگر است. در دنیای دوستی محبوبِ تو خود را به شکلی ایده ال به تو ارائه می کرد اما در زندگی مشترک تو باید از او یاری ایده آل بسازی.

دنیای دوستی دنیای نیاز های عاطفی، و نیازهای غریضی است. در این دنیا برای رسیدن به خواسته هایت باید محبوب و مطلوب دوستدار خود باشی. این جا رفع نیاز هایت در ردیف اول اولویت های زندگیت می باشد، بنابراین خود را برای برآورده شدن نیاز های عاطفی یا دیگر نیاز های غریضی خود آماده می کنی. اما در زندگی مشترک با برآورده شدن این نیازها، مسائل دیگری در اولویت زندگی قرار می گیرند. مردان براساس ساختار مغزی و نوع وظیفه ای که در طول تاریخ آفرینش بر عهدهﯼ آن ها گذاشته شده کار و موفقیت های اجتماعی خود را در رأس همهﯼ امور قرار می دهند. اما زنان، ایده آل ترین شرایط زندگی برای آن ها زمانی بود که مرد مورد علاقه شان تنها به آن ها فکر می کرد و هیچ چیز جز زن محبوب شان در اولویت کار آنان نبود. اما با ادامهﯼ زندگی و هویدا شدن نیاز های اساسی دیگر مرد، زنان از رابطهﯼ معشوقانه خود سرخورده شده و تصور می کنند که محبت و عشق مرد مورد علاقهﯼ آن ها کم رنگ شده است. بنا براین نسبت به همهﻱ روابط مشترک حساس می شوند که این حساسیت تصور سلطه طلبی و زیاده خواهی زنان را در افکار مردان پرورش می دهد.و این مسئله خود باعث می شود تا در برابر نیاز عاطفی و احساسی زنان واکنش های منفی از خود بروز دهند. این جا یک رابطهﻱ ساده وعاطفی تبدیل به رابطه ای پیچیده و پر از شک و ظن می شود.

بزرگترین اشتباه زنان در این مرحله از زندگی این است که به حساسیت های خود دامن بزنند. یا بین خود و محبوبشان فاصله ایجاد کنند، یا تصور کنند که اگر با مردی دیگر ازدواج می کردند عشق آن ها همیشه پُررنگ و ثابت بود . در حالی که همهﻱ مردان برای آشنا شدن به روحیات زنان و تطبیق دادن روحیات خود با زنان مورد علاقه شان نیاز به کسب مهارت عشق ورزی دارند که این وظیفهﻱ اصلی هر زنی است که مرد مورد علاقهﻱ خود را در مهارت بیان احساسات درونی و عشق ورزی متبحر کند. او باید خود را به مرد مورد علاقهﻱ خود نزدیک تر کرده و به او بفهمانند که من یک زنم. من کانون عشق و عاطفه هستم. من دوست دارم وقتی با من زیر یک سقف هستی دنیای مردانهﻱ خود را فراموش کنی و چون من تو هم به یک کانون عشق و محبت تبدیل شوی؛ همچون زمانی که آرزوی با هم بودن را در سر می پروراندیم. محبت تو به من تنها زمانی که نیاز جنسی داری برایم کافی نیست بلکه من باید دائم و پیوسته از تو انرژی محبت و عشق بگیرم تا بتوانم شاداب و با طراوت زندگی کنم.

زنان تصور نکنند که تنها با بیان یک بار این جملات وظیفهﻱ آموزش مرد مورد علاقهﻱ خود را به پایان رسانده اند، بلکه این کار نیاز مند پشتکار و به کار گرفتن فنون و جذابیت های زنانه است. اغلب مردان وظیفهﻱ مهارت عشق ورزی و بیان احساسات خود را فراموش می کنند چون این وظیفهﻱ اصلی آن ها نیست و نیمکرهﻱ مغز آنان که وظایف غیر احساسی و عاطفی را به عهده دارد بزرگ تر از نیمکره اﻱ است که وظیفهﻱ عاطفی و احساسی را به عهده دارد. در ضمن، مردان موجودات تنوع طلبی هستند که اگر آنان را رها کنید زنی دیگر را همچون شما اسیر نیازهای عاطفی و جنسی خود می کنند.

در دنیای دوستی همهﻱ روابط عاشقانه و بی عیب و ایراد است اما در زندگی مشترک این عشق ها کم رنگ شده و عیب ها خود را نمایان می سازند. در این نوع زندگی باید از خرد و اندیشه کمک بگیرید و به خود و محبوبتان بفهمانید که هر انسانی دارای معایب و محاسنی است و پیدا کردن فردی که فقط خوبی در او باشد محال است.
درباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic