منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 شهریور 1390 توسط . کردستانی | نظرات ()دكتر سید كاظم فروتن عضو هیأت علمى دانشگاه شاهد با بیان این كه مشاوره‌هاى قبل از ازدواج براى شروع عملى زندگى سالم و پرنشاط بسیار حائز اهمیت است، گفت: با توجه به سیر صعودى آمار طلاق در کشور، اهمیت مشاوره‌هاى خانواده به مراتب بیشتر از آزمایش‌هاى تالاسمى است؛ زیرا در صورت بروز مشكل در زندگی، هزینه پنهان و آشکار فراوانى به جامعه تحمیل می‌شود که بسیار بیشتر از هزینه یک بیمار مبتلا به تالاسمى خواهد بود.

وى با بیان این كه زن و شوهرى كه طلاق می‌گیرند، ‌دچار ضربات شدید روحى و روانى در زندگى می‌شوند، اظهاركرد: چنین افرادى به دنبال طلاق، اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند و درباره ازدواج دوم به شدت نگران بوده و ممکن است خود را سربار اجتماع تلقی‌ كنند.

وى ادامه داد: كاهش بازدهى كاری، ‌اجتماعى و فرهنگى و صدمات جبران ناپذیر در تربیت فرزند از جمله سایر پیامدهاى طلاق به شمار می‌رود.

وى همچنین با تاكید بر این كه در رابطه با مسائل جنسى باید علمى برخورد كرد، تصریح كرد: جامعه ما به دلایل متعدد و متفاوت، تاکنون رویکردى عالمانه به این موضوع نداشته است و برخورد احساسى در نگرش به مسائل جنسی، مشكلات را بیشتر از گذشته خواهد كرد. همچنین باید از تعصبات غلط در طرح مسائل جنسى جلوگیرى بعمل آورد.

سرپرست كلینیك سلامت خانواده خاطرنشان كرد: مسئولان باید در بعد تربیتی، روانشناسی، روان‌پزشكی، حقوقی، فرهنگى و اجتماعى مسائل جنسى به طورعلمى برخورد كنند و در تمامى كشورها نیز با این گونه مسائل با دید علمى نگاه می‌كنند. زیرا مشکلات جنسی، انحراف جنسى نیست، بلكه در صورت آموزش غلط ، امكان انحراف وجود دارد.

وى با بیان این كه مسائل جنسى نیاز بشریت بوده كه از زمان باستان وجود داشته است، افزود: بر اساس آموزه‌هاى دینى ما هیچ نهادى نزد خداوند محبوب تر از نهاد خانواده نیست و آنچه جامعه را به سمت آرامش می‌برد، تشکیل خانواده است. نگاه اسلام هم به غریزه جنسى نگاه نفى سلب و خشونت نیست، بلکه بر ارضای صحیح آن تاكید شده است. به همین علت نباید به علت نداشتن برنامه‌ریزى براى کاهش مشکلات جنسی، صورت مسئله را به كلى پاك كرد.

وى تصریح كرد: به علت حساسیت و گستردگى مسائل جنسى و نقش اساسى آن در قوام خانواده باید شرایط مناسب را براى نگاه مثبت به مسائل سلامت جنسى فراهم كرد. زیرا صحبت از سلامت جنسى در كشور به صورت ضدارزش درآمده است. این درحالی است كه آموزه‌هاى دینى با فرهنگ ما در نگرش به سلامت جنسى کاملاً متفاوت است؛ بنابراین هر اندازه سلامت جنسى در افراد سالم ارتقا یابد، كانون خانواده از استحكام بیشترى برخوردار خواهد بود.

فروتن با تاكید بر این كه به مسائل جنسى صرفاً نباید به عنوان یك بیمارى یا اختلال جنسى و روحى نگاه كرد، اضافه كرد: سلامت جنسى در خانواده‌ها، سلامت خانواده‌ها و جامعه را به دنبال دارد كه در كشور به آن توجه لازم نشده است.

وى با بیان این كه تعداد افراد متخصص براى آموزش و یا درمان اختلالات جنسى در كشور بسیار کم

است، یاد آور شد: بسیارى از افرادى كه در رابطه با مسائل جنسى در كشور فعالیت می‌كنند، اطلاعاتى از درمان و یا نگرش صحیح به نحوه برخورد با مشکلات جنسى ندارند. بنابراین وظیفه وزارت علوم و وزارت بهداشت است که با ایجاد رشته تخصصى خانواده و سلامت جنسی، افراد خاصى را براى این مشکل جدى ولى به ظاهر پنهان جامعه، تربیت كنند. زیرا این موضوع با بنیاد خانواده در ارتباط است و انجام کارهاى نسنجیده و غیرعلمى و نیز ورود افراد با اطلاعات محدود و یا بدون تهعد لازم ممکن است نه تنها به تشدید اختلالات دامن بزند، بلکه در برخى موارد مفسده انگیز هم باشد.


سرپرست كلینیك سلامت خانواده تصریح كرد: بر اساس برخى تحقیقات، حداقل 50 درصد طلاق‌هایى كه در دادگاه خانواده به دلایل دیگر صورت می‌گیرد، ریشه در مسائل جنسى دارد و به تجربه ثابت شده در خانواده‌هایى كه مسائل جنسى در زوج‌ها برطرف شده، احتمال فروكش كردن مشكلات در خانواده‌ها بیشتر است.

وى ادامه داد: در خانواده‌هایى كه مسائل جنسی، زناشویى و ارتباطات عاطفى زن و شوهر مناسب نیست، والدین در تربیت فرزندانشان ناموفق بوده‌اند و عمده این فرزندان مستعد انحرافات فرهنگى و اخلاقى می‌باشند.


وى خاطرنشان كرد: چنانچه آمار طلاق در استانى كاهش یابد، نشان از كار بنیادى در زمینه كاهش طلاق در آن استان است. بنابراین قوام و فرهنگ خانواده در آن استان در حال شكل گیرى و رشد است كه به دنبال آن نابهنجارى و آسیب‌هاى اجتماعى نیز در آن استان كاهش خواهد یافت.

سرپرست كلینیك سلامت خانواده با تاكید بر این كه در كشور باید شوراى عالى خانواده تشكیل شود، گفت: این شوراى عالى باید در خصوص مسائل تربیتى و فرهنگى خانواده و از جمله مسائل مرتبط با سلامت جنسى و ارتقاء آن بحث و برنامه ریزى كند تا خلا موجود در این زمینه در جامعه برطرف شود. همچنین لازم است شرح وظایف وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایى که به نحوى فعالیت آن ها مرتبط با این موضوع است، مشخص و هماهنگی‌هاى لازم صورت گیرد .
درباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic