منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 دی 1389 توسط . کردستانی | نظرات ()
اشاره :
در حقیقت ساختن یك نرم‌افزار فقط نوشتن كدهای برنامه نیست. رویه ساخت نرم‌افزارها مراحل متعددی را دربرمی‌گیرد؛ از جمع آوری نیازهای كاربران گرفته تا طراحی، نوشتن كد و در آخر امتحان نرم افزار. روش تولید نرم‌افزارهای كوچك با نرم‌افزارهای بزرگ متفاوت است و طبعاً رویه تولید نرم‌افزارهای كوچك نیز متفاوت خواهد بود. البته این رویه نباید سنگین و حجیم باشد، باید مستقیماً به تمامی فعالیت‌های لازم برای تولید نرم‌افزاری با كیفیت بالا نظارت داشته باشد و از تمامی رویه‌های آسان و متمركز استفاده كند.

با استفاده از تكنیك‌هایی مفید، از روش‌هایی مانند XP،Scrum و RUP می‌توان رویه‌ای مناسب برای تولید نرم‌افزارهای كوچك به‌وجود آورد. همچنین می‌توان از روش‌هایPSP و TSP نیز كه برای تولید نرم‌افزارهای كوچك مناسب هستند استفاده نمود و به‌وسیله این روش‌ها كیفیت و قابلیت‌های نرم‌افزارها را بالا برد و در حداقل زمان ممكن نرم‌افزار را تهیه نمود.
این مقاله با بررسی روش‌های جدید و متداول امروزی در تولید نرم‌افزار، بهترین و مناسب‌ترین روش تولید نرم‌افزارهای كوچك را به شما نشان خواهد داد. گفتنی است نوشتار حاضر نتایج تحقیقات من در گروه تحقیقاتی مهندسی نرم‌افزار دانشگاه ساندرلند انگلستان است و آمار و نتیجه‌گیری‌های آن براساس مصاحبه‌های انجام شده با چندین شركت كوچك و بزرگ تولید نرم‌افزار آن كشور است.
Re: مناسب‌ترین روش برای تولید نرم‌افزارهای كوچك
فرایند تولید نرم‌افزار

پیروی از یك رویه منظم تولید نرم‌افزار به تولیدكنندگان نرم‌افزار كمك می‌كند امور مربوط به‌تولید نرم‌افزار را منظم و پروژه را در حداقل زمان ممكن و با كارایی بالایی انجام دهند. در حقیقت یك رویه یا Process از مراحل مختلفی تشكیل شده است. این مراحل فعالیت‌های مربوط به رویه را مشخص می‌نمایند و تعیین می‌كنند كه این فعالیت‌ها باید چگونه انجام شوند. پیروی از این مراحل به اعضای پروژه دریابند یاری می‌رساند كه چه كاری را چه موقع و چگونه انجام دهند همچنین این كار میان اعضای گروه نیز هماهنگی به وجود میآورد. از آن جایی كه منابع موجود و نیازهای كاربران هر نرم‌افزار با دیگری تفاوت دارد، فرایند تولید نرم‌افزارهای گوناگون نیز متفاوت است.

انجمن IEEE رویه یا فرایند تولید نرم‌افزار را این گونه تعریف می‌كند: رویه تولید نرم‌افزار در واقع شامل مراحلی مانند جمعآ‌وری نیازهای كاربران ، طراحی سیستم با استفاده از تحلیل این نیازها و نوشتن كدهای نرم‌افزار با استفاده از طرح نرم‌افزار است. همچنین بر این‌باور است كه از آن جایی كه كیفیت و بهره‌وری نیروی كار با كیفیت روند تولید نرم‌افزار ارتباط مستقیم دارد، طراحی و مدیریت رویه تولید نرم‌افزار از اهمیت شایانی برخوردار است.

برای طراحی یك رویه تولید نرم‌افزار می توان از روش‌های متفاوتی استفاده نمود و از آن جایی كه هر پروژه نرم‌افزاری با دیگر پروژه‌ها متفاوت است، می‌توان گفت كه رویه تولید آن پروژه نیز با دیگر پروژه‌ها تفاوت دارد. در واقع می‌توان گفت: انتخاب این روش‌ها رابطه مستقیمی با اندازه گروه در پروژه دارد و نرم‌افزارهای بزرگ و كوچك نیاز به رویه‌های تولید متفاوت دارند.

در ادامه این مقاله روش‌های تولید نرم‌افزارها، به خصوص نرم‌افزارهای نسبتاً كوچك كه از گروه‌های تولید نرم‌افزاری كوچك‌تری استفاده می‌كنند، بررسی می‌شوند و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
روش SCRUM

در روش‌های قدیمی و معمول ساخت نرم‌افزار، طراحان نرم‌افزار معمولاً ابتدا فرض می‌كنند كه تمامی نیازهای كاربران سیستم را درك كرده‌اند. اما همیشه نیازهای كاربران سیستم در ابتدا مشخص نی
Smile
clean word remove format superscript Subscript Cut Copy Paste Horizontal Rule Ordered List Unordered List Outdent Indent
Undo Redo Bold Italic Underline strikethrough Align Right Center چینش چپ Justify Full Justify Full Justify Full
Text Color
Background Color
Add Image Insert Link Remove Link
Insert Tableدرباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic