منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 خرداد 1390 توسط . کردستانی | نظرات ()
دوستی مانند یك بازی است كه مهره های آن دائم در حال برخوردن هستند. در بهترین حالت آن دو نفر مانند چراغ مه شكن هستند و راه یكدیگر را روشن می كنند. همچنین نقاط ضعف هم را آشكارمی كنند كه موجب رشد دوطرف و پایداری علاقه می شود اما این تعادل را چگونه می توان حفظ كرد؟ خیلی ساده و با رعایت قواعد بازی می توان این كار را انجام داد. مهمترین قواعد دوست داشتن به قرار زیر است:


كسی كه اعتماد كافی به خود ندارد نمی تواند از احساسات طرف مقابل به درستی قدرشناسی كند. به این ترتیب موفق می شوید: دست از كار كردن مانند سیندرلا بردارید. این در صورتی است كه خود را به درستی ارزیابی نكرده اید. برنامه خود را تغییر دهید. شعارتان این باشد، بهترین چیزها برای خودم! برای خود چیز تازه ای بخرید، به سینما بروید. كسی كه باخودخواهی به برآورده كردن خواسته هاو اهداف خود بیندیشد، نتیجه عكس آن را می گیرد. علاقه به خود در اثر ارتباط عاطفی و روحی با همسر انسان به دست می آید، نه درحل كردن مشكلات به تنهایی.

1ـ خود را دوست بدارید
2ـ مسئولیت خود را برعهده بگیرید
هركس طراح خوشبختی خود است. به این ترتیب موفق می شوید؛ اگر فكر می كنید خوشبختی در دوستی خود به خود به وجود می آید، در اشتباه هستید. علاقه هم مانند یك غذای لذید باید درست شود. فعال شوید! دوستی ایده آل محصولی از عقاید، اهداف و همكاری است. باید سؤال زیر را برای خود مطرح و آن را حل كنید، آیا اصلاً به زندگی زناشویی علاقه ای دارید؟ همسر شما باید دارای چه ویژگیهایی باشد؟ در كجا می توانید او را بیابید؟ و هنگامی كه او را یافتید باید بین واقعیت و تصورات خود تعادلی برقرار كنید.


زن و شوهر باید با صرف وقت و صبر زیاد، نخهای زندگی خود را به هم گره بزنند، به این ترتیب موفق می شوید: زندگی زناشویی خود را خانه ای ببینید كه باید آن را بسازید و عشق یكی از مصالح اصلی آن است. برای اینكه ساختمان محكم ساخته شود، باید پایه های محكمی برای آن بریزید. شما باید برای كشیدن نقشه و پیاده كردن آن درساختن این خانه آرامش و زمان زیادی صرف كنید. این موضوع در مورد ارتباط دو نفر هم صدق می كند.
اگر شما برای رسیدن به علاقه ای عمیق، عجله به خرج دهید، در خاتمه چیزی به دست خواهید آورد كه فقط شبیه یك ارتباط است. اما معلوم نیست كه این ارتباط در مواقع بحرانی هم دوام پیدا كند، بنابراین دربیان نظرات خود و پذیرفتن نیازهای طرف مقابل رك باشید.


آیا گمان می كنید كه رشد، تكامل و سرزندگی در درازمدت جایی در زندگی زناشویی شما نخواهد داشت؟ دوستی واقعی، ردوبدل كردن دائمی افكار است. به این ترتیب موفق می شوید لیستی از مسائل مهم تهیه كنید. ترسهای خود را بشناسید. شما در كجا جلو خود و همسر خود را می گیرید و مانع پیشرفت رابطه می شوید؟ چه چیزی موجب رنجیدگی شما می شود؟ در چه مواردی می توانید با گذشت باشید؟ باهمسر خود صحبت كنید كه چگونه می توان با موانعی كه در ارتباط شما وجود دارد، مبارزه كرد؟


لحن صحبت دریك ارتباط زناشویی نقش مهمی دارد. پس از سپری شدن دوران اولیه زندگی، باید با همسر خود گفتگوهای زیادی داشته باشید تا بتوانید یكدیگر را بهتر درك كنید. به این ترتیب موفق می شوید، هنگام صحبت با همسر خود توجه داشته باشید كه زمان ومكان صحیحی را انتخاب كرده اید. نباید با طعنه یا خشونت صحبت كرد. احساسات خود را هنگام گفتگوهای منطقی زیاد به بازی نگیرید. از گله كردن بپرهیزید. به یك توافق برسید. تشویق وتحسین در زندگیهای موفق نقش بسیار مهمی برعهده دارند. برای هر انتقاد باید 5 نكته مثبت را هم در نظر بگیرید.

آیا شما در بن بستی قرار دارید ونمی دانید چگونه باید از آن خارج شوید؟ همواره در زندگی زناشویی وضعیتهایی وجود دارند كه با توافق دوطرفه، هیچكس احساس مغبون شدن نمی كند. به این ترتیب موفق می شوید. اولین قدم قبول داشتن همسر است. بعد باید نتیجه مورد نظر خود را تعیین كنید. همواره در تمام مسائل توافقی وجود دارد كه هر دوطرف را راضی كند.


هیچ چیز ثابت نیست. درزندگی زناشویی تغییرات غیرقابل اجتناب هستند. تغییر شغل، تولد فرزند و غیره مسائلی هستندكه زن و شوهر باید با هم بر آن غلبه كنند.
به این ترتیب موفق می شوید: انعطاف پذیری علاوه بر اینكه یكی از پایه های مهم زندگی است، یكی از مهمترین خصوصیات افرادی است كه برخورد بهتری در حل مشكلات دارند. پذیرفتن تغییرات با انعطاف پذیری یعنی وداع با چیزهایی كه در گذشته وجود داشته است. تغییرات همواره موجب تغییر روند بازی می شوند. حال باید رفتاری جدید در پیش گرفت. تغییرات سه مرحله دارند. 1ـ هنوز همه چیز آشناست وهركس می داند چه باید بكند. 2ـ چیزهای آشنا شروع به از بین رفتن می كند و حال باید فعال بود. 3ـ هر یك ازافراد خانواده در چارچوب تغییر موردنظر خود را تطبیق می دهد.


همانطور كه اتومبیل خود را نزد تعمیركار می برید، باید از رابطه خود هم مراقبت به عمل آورید. كنترل دائمی ارتباط موجب حل راحت تر مشكلات و اختلافات احتمالی می شود.
به این ترتیب موفق می شوید، هر روز كاملاً آگاهانه برای همسر خود وقت بگذارید. از او بپرسید كه روز خود را چگونه گذرانده است و به چه فكر می كند. ارتباط مانند یك باغچه است، باید از آن مراقبت كرد، در غیر این صورت پژمرده می شود.


راز داشتن ارتباط خوب و درازمدت این است كه دائم به آن رسیدگی كرد.
به این ترتیب موفق می شوید، گاهی اوقات او را به طرز مطبوعی غافلگیر كنید. به پیك نیك بروید، تا جایی كه امكان دارد با هم بخندید. اتفاقاتی را به خاطر بیاوریدكه هردو در آنها نقش داشته اید. در برخی موارد موضوعات كوچك را همواره رعایت كنید. بعضی از این مسائل همیشه ثابت مانند لنگری هستندكه كشتی احساسات را در دریای توفان نگه می دارند و شما را به آرامش می رسانند.


باید كاملاً آگاهانه قواعدی را رعایت كنید، زیرا زمانی می رسد كه شما به زندگی روزمره خود بازمی گردید.
به این ترتیب موفق می شوید: هنر بزرگی است كه هویت همسر خود را بپذیرید وبه آن احترام بگذارید و درعین حال خود را هم فراموش نكنید به ایده آل های خودوفادار بمانید و ارتباط خود را با دوستانتان قطع نكنید. حتماً باید به كار خود ادامه دهید و علایق خود را فراموش نكنید. 3ـ به خود وقت بدهید 4ـ بر ترسهای خود غلبه كنید 5ـ از كلمات صحیح استفاده كنید 7ـ در تغییرات با یكدیگر همكاری كنید 8ـ جمع بندی رابطه 9ـ ارتباط خود را تازه و شاداب نگه دارید 6ـ رفتاری قاطع و در عین حال منصفانه داشته باشید 10ـ آرامش خود را حفظ كنیددرباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic