منبع اطلاعاتی مفید
مقالات ، ادبیات ، عکس ، آموزشهای زناشویی ، موارد جنسی و............


 

1-      هر صبح: یك لیوان معمولی آب، ناشتا و قبل از صبحانه میل نمائید.

 

2-   صبحانه: یك عدد سفیده تخم مرغ آب پز و یك لیوان معمولی شیر و یك لیوان معمولی چای و سه عدد خرما و یك تا دو كف دست نان جو (در صورت عدم دسترسی به نان جو از نان گندم كم نمك نیز می توانید استفاده نمائید).

 

3-      ساعت 10صبح: یك لیوان معمولی چای با یك قاشق چای خوری عسل و یك نوع میوه فصل.

 

4-      از ساعت 10تا30دقیقه قبل از نهار: سه لیوان معمولی آب.

 

5-   ناهار: دو عدد خرما ، یك فنجان سالاد با دو قاشق روغن زیتون و اندكی آب لیمو یا سركه یا نارنج و یا آب غوره (یكی از آنها).(توجه :با توجه به خالی بودن معده به ویژه از چربی و یا مواد نشاسته ای ، از مصرف زیثاد ترشی احتراز نمائید ، در غیر این صورت با افزایش اسیده معده به ناراحتی دستگاه گوارش مبتلا خواهید شد. هرگز تصور نكنید كه با مصرف زیاد ترشی ، لاغر می شوید!!این فكر اشتباه است) و گوشت بدون چربی یا سینه مرغ بدون پوست یا ماهی بدون چربی (كبابی ، آب پز ، پخته) البته با سبزیجات میل نمائید. در صورت عدم دسترسی به غذا یك عدد موز میل نمائید. حتماً ظهر و شب یك حبه سیر (یا گرد سیر)با غذا پخته شود. كمی زیره ، دارچین ، فلفل ، كمی نمك و زرد چوبه به غذا خود اضافه نمائید.

 


6-      عصرانه (ساعت 3): یك لیوان معمولی چای با دو عدد خرما و یك نوع میوه فصل.

 

7-   شام(ساعت6بعد از ظهر): مانند نهار از مرغ یا گوشت یا ماهی می توانید .چنانچه كباب خواستید بخورید در منزل تهیه نمائید چون كباب بیرون هم چرب و هم شور است البته مقدار مصرف گوشت چرخ كرده از یك تا سه همبرگر در هر وعده نباید كمتر باشد. بستگی به قد و سن شما دارد البته بدون نان یك فنجان سالاد و روغن زیتون را فراموش نكنید توجه كنید كه مقدار گوشت باید به اندازه لازم باشد اگر كمتر مصرف كنید دچار ضعف می شوید كه در نهایت رژیم غلط را بدنبال خواهید نمود و به خاطر ضعف جسمانی قطعاً در نیمه راه ، رژیم را رها خواهید كرد.

هرگاه میهمان هستید و شرایط را جهت اجرای برنامه مناسب نمی بینید ، سعی كنید كه با اندكی سالاد و میوه رفع گرسنگی نمائید.بخصوص در مجلسی همچون عروسی سعی كنید بر هوس پر خوری غلبه كرده و به اصطلاح رژیم خود را نشكنید چرا كه با چند نوبت شكستن رژیم به نتیجه دلخواه رسید. نكته مهم اینكه در فاصله ظهر تا نیم ساعت قبل از شام چند لیوان آی را فراموش نكنید.

 

8-   ساعت 9شب: یك عدد سیب، یك عدد گردو و دو عدد فندوق ، دو عدد بادام بو نداده ، دو عدد كشمش ، دو عدد نخودچی ، دو عدد توت خشك ، دو عدد انجیر سیاه یا نی ریرزی ، یك فنجان ماست بدون چربی!چه بسا در نگاه اول اعداد فوق كمی خنده دار به نظر برسد ! اما توجه كنید كه اگر هر كدام از آنها را در 30 روز ضرب كنیم ، به چه عددی دست خواهیم یافت ! مثلاً در 30 روز ،150 عدد خرما ، 450عدد آجیل مصرف خواهید نمود.(خانمها زیر قد 165 و آقایان زیر قد 175 گردو را نصف و بقیه را یك عدد بخورند). اما در مورد میوه های شیرین این را بدانید كه مصرف زیاد آن چاق كنده است . پس سعی كنید ضمن رعایت دقیق تعداد آنها ، در صورت امكان متنوع نیز باشد.

 

برای ایجاد تنوع در غذا چند گونه را یادآوری می كنیم:

الف)دلمه (بدون برنج،لپه و روغن) همراه با گوشت و سبزی به اندازه كافی و چاشنی به سلیقه خودتان.

ب)انواع خورشها (سرخ نشده باشد) مانند خورشت آلو،به، بامیه، هویج و كدو ،بادمجان ،كرفس ،قورمه سبزی و خورش های محلی (بدون روغن و نشاسته) لوبیا سبز، اسفناج،قارچ.

ج)كوفته سبزی(بدون برنج) با یك عدد تخم مرغ (جهت چسپندگی) همراه با چاشنی دلخواه.

 

سالاد الویه ویژه چاقها:

نصف مرغ بدون پوست و بدون نمك را با یك پیاز ك.چك می پزیم. دو عدد تخم مرغ ، دو عدد هویج ،یك عدد سیب زمینی نسبتاً بزرگ را پخته خرد می كنیم. مرغ را بعد از اینكه پخته و آبش تمام شد خرد كرده، سپس همه را مخلوط می كنیم از پنج تا شش خیارشور برای نمك آن استفاده می كنیم. در اینجا خیار شور هم جای نمك است و مزه سالاد. (فقط خیار شور را جهت تهیه سالاد الویه باید مصرف نمود چون اشتها آور و چاق كننده است) برای سس سالاد سه قاشق روغن زیتون ، دو قاشق ماست ، یك قاشق آبلیمو كمی فلفل سیاه همه را مخلوط می كنیم . این سالاد برای 3شب می باشد البته بدون نان.

 

غذاهای ممنوع:

نوشابه گازدار ، انواع شكلات و شیرینی ، مواد نشاسته ای مانند برنج ، نان ،حبوبات ،سیب زمینی سرخ كرده یا چیپس آجیل ،بستنی ،دسرها ، شیر برنج ، شله زرد ، حلواها ، شربت ها، مرباها ، ماست چرب ، حلیم و... انواع سرخ كردنی ها ، كله پاچه سالاد الویه، سوسیس و كالباس ، انواع كنسروها ، تن ماهی ، سس ، پیاز خام (بخاطر زیاد كردن اشتها) ماكارونی ، قند و شكر.

 

برطرف كردن مشكلات ناشی از رژیم:

در طول انجام دستورات رژیم ، ممكن پاره ای عوارض و اختلالات در ساختار بدن بوجود آید كه آن هم طبیعی از كمبود بعضی از مواد قندی بدن است . لذا جهت رفع پاره ای از مشكلات به توصیه های زیر توجه كنید :

1-   با توجه به میزان كم شدن میزان شیرینی و قند در تغذیه روزانه ، طبیعی است كه قند موجود در خون نیز كاهش پیدا كرده و در نتیجه انسان دچار سردرد و سرگیچه بشود . برای رفع این كمبود 3 تا 6 عدد خرما و یك قاشق عسل در رژیم روزانه گنجانده شدن است.

 

2-   با توجه به اینكه غذاهایی دارای سردی باعث سر درد و سرگیجه می شوند ، بهتر است برای از بین بردن آن و بهتر كردن طمع غذا از كمی دارچین استفاده كنید تا مجبور نشوید برای رفع سردرد و سر گیجه بطرف مواد شیرینی و نشاسته ای بروید!

 

3-   یكی از نتایج مهم واصلی «رژیم » خوب ، همانا كم شدن و رد نهایت حذف شدن چربی های زائد و مضر بدن است . كه این عمل خود نوعی «پیوست »ایجاد میكند . برای جلوگیری از «پیوست» روزانه 4 قاشق روغن زیتون میل نمایید . از طرفی استفاده از نان جو ، آلو و انجیر (خیس شده و حد اكثر 5 عدد در روز ) ، ماست مخلوط با گل محمدی ، خورشت آلو و اسفناج و خورشت بامیه نیز جهت جلوگیری از پیوست مفید است.

 

4-   با استفاده روزانه یك استكان از آب انواع سبزیجات حد اكثر 2 استكان به تدریج به تمام ویتامینها درست خواهید یافت . توضیح اینكه ، تمامی سبزیجات مانند شوید ، تره، جعفری، گشنیز ، تریچه ، ترب سیاه ، تر خون ، و انواع سبزیجات خوردنی مفید هستند و با توجه به اینكه هر اندازه سبزی «خرد»شود ، خاصیتش كم می شود بهتر است از آب  آنها استفاده نمایید ( جهت بهتر شدن مزه آنها می توانید چند قطره آب لیمو اضافه كنید ).گاهی برای تنوع نیز می توان آب میوه هم نوشید.

 

این را بدانید كه آب سبزی (هر نوع آن) به تناسب سن برای همه افراد مفید است . شیوه گرفتن آب سبزی به شرح زیر است:

به مقدار نیم كیلو سبزی مورد نظر را با دقت شسته و مدت یك ساعت در آب پاك نگهدارید . آنگاه با آبمیوه گیری آب آن را گرفته و فوراً میل نمایید . بهتر است در روزهای اول با یك چهارم استكان معمولی شروع كنید تا معده تان عادت كند و آنهایی كه از ناراحتی دستگاه گوارش رنج میبرند ، میتوانند سبزیجات و میوه ها را به صورت پخته میل كنند . البته توجه داشته باشید كه منظور «كمپوت»متداول در مغازه ها نیست چرا كه سرشار از شیرنی است ! بلكه منظور این است كه سبزی و میوه را در منزل به صورت پخته در آورید.

 

5-   تصور نكنید چون مثلاً كاهو كالاری ندارد و چاق نمیكند هر اندازه دلتان خواست سالاد میل كنید ! نداشتن كالاری دلیل بر عدم چاقی نیست چرا كه پر خوری (حتی غذاهای بدون كالری) حجم معده را زیاد میكند و این خود از عوامل چاقی است یا چون یك سیخ كباب چاق نمی كند پس همراه برنج و كره و نان و....میل كنیم ! پس اصل مهم این است : درست خوردن با نخوردن فرق دارد !؟

 

چگونه وزن ثابت بماند ؟

توكل به خدا + خواستن+ اراده + كاركرد مثبت =100% موفقیت در هر كاری و امروز موفقیت شما در به دست آوردن اندامی متناسب و بدنی سالم و ظاهری زیباست.

 

1-   هرگز ترازو را از خود دور نكنید حتی در مسافرتها چون همین ترازوست كه نخواهد گذاشت شما دوباره چاق شوید . مثلاً وزن ایده آل شما 50 كیلو و شب 51 كیلو و شما می توانید همه چیز بخورید ولی به اندازه چون همه آنها را در طی روز سوخت می كنید.

 

2-   امكان ندارد با یك شب مهمانی 5 كیلو چاق شوید ولی امكان است 5/كیلو یا یك كیلو اضافه كنید ولی میتوانید با یك روز مراقبت دوباره به وزن خودتان برسید.

 

3-   شما میتوانید خوراكیهایی را كه دوست دارید جایگزین هم نمایید . مثلاً اگر امروز بستنی میخورید ، شیرینی را بگذارید برای فردا . نه یك روز صبحانه كله پاچه یا نان و خامه و مربا – ساعت 10 كیك ناهار آش رشته – عصرانه بستنی و نوشابه و شام هم میهمانی و دیگر غذا هیچ.

 

4-   هر گاه به میهمانی دعوت می شوید یا میهمان دارید یك وعده قبل و یك وعده بعد غذای خود را سبك انتخاب نمایید تا جبران كالریهای اضافه را بنماید ولی در صورتی كه چند بار پشت سر هم به مهمانی دعوت شدید چون فرصت ندارید كه جبران كنید خیلی دقت نمایید چون همان چربیها و كالریهای اضافی است كه روی هم انباشته می شود و شما را نگران میكند.

 

5-      غذای خود را تا حد امكان آهسته و با چنگال میل نمایید . بین غذا هرگز آب ننوشید و غذا را خوب بجوید.

 

6-   بعد از مدتی كه در اثر خوب خوردن به نتیجه رسیدید دیگر حاضر نمی شوید چیزهای بی فایده بخورید مثل كسی كه به هوای خوب عادت كرده دیگر نمیتواند هوای آلوده را تحمل كند.

 

7-   راهپیمایی 2 ساعته و 15 دقیقه ورزش روزانه را به خاطر تندرستی فراموش نكنید . ضمناً موقع راهپیمایی شكم خود را تو بدهید . ورزشهای آرام مانند دوچرخه ، داراز نشست ، ورزشهای شكم و نرمش آرام گردن و كمر وبازو سودمند است.

 

یاد آوری:

1-   تمام صبحانه را به طور كامل بایستی خورد فقط خانومهایی كه قدشا ن زیر 165 و آقایانی كه قدشان زیر 175 می باشد بایستی لیوان شیر را نصفه و نان را یك كف دست میل نمایند.

 

2-    چنانچه فشارتان پایین است می توانید در روز خرما را تا 10 عدد مصرف نماییدالبته بی جهت اضافه نخورید.

 

3-   چنانچه مایلید چای بیشتر بنوشید بایستی دقت داشته باشید كه حتماً كم رنگ باشد (نوشیدن چای برای كسانی كه علاقه ای به آن ندارند الزامی نیست).

 

4-   استفاده 7 عدد تخم مرغ آب پز در هفته برای دوران رژیم كه مدت كوتاهی است و تمامی خوراكیها ، سالم و بدون روغن می باشد نه تنها ضرری ندارد بلكه مقوی می باشد و شما راحت تر لاغر می شوید . فقط چنانچه بیماری كبدی و بیماری صفرا بیماری قلبی ، چربی بالا یا پرهیز خاصی دارید می توانید همان مقدار كه لازم است استفاده نمایید یا اصلاً استفاده نكنید . تمام ماینوزها ، كوكوها ، كتلتها ، بستنی ، و شیرینی های خشك وتر ، كیكها ، ته چینها ، املتها ، میرزا قاسمی ، الویه همه با تخم مرغ تهیه می شود پس متوجه شوید كه وقتی ما اینها را كنار گذاشتیم دیگر نگرانی از بایط خوردن تخم مرغ صبحانه نخواهیم داشت.

 

5-   هرگز دو نوع میوه را با هم نخورید . مثلاً هیجگاه گیلاس و هلو را با هم نخورید، میوه هایی مثلاً خربزه ، هندوانه و طالبی را در یك برش كوچك و انگور را در یك خوشه كو چك باندازه یك لیممو شیرین مصرف نمایئد استفاده زرد آلو برای خانمهایی كه قدشان بالای 165 و آقایانی كه بالای 175 میباشد 3 عدد مجاز است و چنانچه كوتاه تر هستند یك تا 2 عدد ، آلو 3 تا چهار عدد ، گیلاس 4 تا 6 یا 8 عدد(بستگی به قد شما دارد).میوه های دیگر مثل هلو وپرتقال وغیره كه اندازه معینی دارد یك عدد در هر وعده مصرف نمائید.شما هم می توانید همه نوع مصرف كنید منتهی باندازه.مطمئن باشید ویتامینهای لازم را از همین مقدار كسب خواهید نمود.مثلاًبدن شما برای كسب ویتامین بیشتر از نصف لیموترش در روز نیاز ندارد.پس هر چه بیشتر بخورید اضافه آن از راه ادرار دفع می شود وضمناً فشار شما را نیز پایین می آورد.

 

برای تهیه سالاد یك خیار،نصف گوجه فرنگی یا سه تا چهار عدد پر كاهو كافی است.(حجم آن یك فنجان بیشتر نباشد).

 

مصرف یك وعده مرغ یا گوشت در روز كافی نمی باشد حتماً باید دو نوبت مصرف شود وچنانچه به خاطر كاری كه برایتان پیش می آید مقدور نیستید كه گوشت را با خود ببرید می توانید جایش را با صبحانه عوض كرده وتخم مرغ ونان وخیار وگوجه فرنگی را به همراه خرما ناهار وگوشت را صبح میل نمائید.ضمناً میوه ساعت 10صبح و3بعد ظهر فراموش نشود كه مجبور شوید همه را یك جا با شام میل كنید.اگر ساعت كاری یا كلاسی شما طوریست كه زودتر از ساعت 8 تا9 به منزل نمی رسید می توانید جای آجیل وشام را عوض كرده؛ولی كسانیكه شام را ساعت 6 می خورند بهتر وبیشتر از كسانی كه ساعت 9شام می خورند وزن كم می كنند وبعد از تغذیه 9 شب به بعد دیگر چیزی نخوریدفقط چنانچه تشنه بودید موقع خواب آب بنوشید.

 

مقدار مصرف مرغ یك سینه كامل در روز است نصف آن را ناهار ونصف دیگر را هم شام.چنانچه كوتاه هستید سینه مرغ یك كیلویی واگرقد متوسط دارید سینه مرغ 5/1كیلویی واگر قد بلندید سینه مرغ2 كیلویی وچنانچه بلند وجوان وفعالید می توانید5/1 سینه مرغ را ظهر وشب میل كنید. مقدار مصرف گوشت هم به همان صورت چه نهار وچه شام از8 ،10 ،12 ،14 ،16 تكه در هر وعده.(از 8تكه كمتر نباشد برای كوتاه قدها)البته همانطور نسبت به تناسب قدتان مصرف كنید.(چنانچه وزن شما بیشتر از 120كیلو وفردی فعال ودارای قد متوسط به بالا می باشید یك سینه كامل مرغ یا 20 تكه گوشت یا مصرف ماهی به اندازه یك ماهی در هر وعده غذا میل نمائید).ضمناً تكه های گوشت به اندازه قیمه نباشد.بلكه به اندازه یك كنجه پر كبابی باشد ومجبور نیستید حتماً كباب بخورید می توانید آنها را به صورت خوراك وخورش بپزید.موقع پخت گوشت یا مرغ یك حبه سیر یك پیاز خیلی كوچك را ریز خرد كنید.خیلی كم نمك،فلفل،زرد چوبه،دارچین،زیره روی آن بریزید(اگر حساسیت به ادویه ندارید)سپس آب كافی به آن اضافه كنید تا خوب بپزد.نیم ساعت قبل از خوردن سبزیجات لازم را مثل یك عدد بادمجان یا یك كدو یا هویج یا كمی كرفس یا بامیه یا اسفاج وآلویا سبزیجات دیگری را كه دوست دارید به آن اضافه كنید.كمی هم آبلیمو یا اگر مایلید یك قاشق چایخوری رب گوجه فرنگی اضافه كرده میل نمائید. فراموش نكنید آب گوشت یا مرغ باید بخورید خودش برود،مثل آبگوشت درست نكنید.رانهای مرغ چون چرب است مصرف نكنید .موقعی كه خوراك داغ است ودر بشقاب گذاشتید یك قاشق از روغن زیتون را دو طرفش بریزید تا لطیف شود.(فراموش نكنید هیچ گونه روغنی در طی رژیم نباید مصرف كنید به جز همان چهار قاشق روغن زیتون وروغن زیتون بی بو هیچ مزه بدی ندارد).

 

كسانی كه نمی توانند به دلایلی شیر یا تخم مرغ بخورند می توانند به اندازه یك قوطی كبریت پنیر را در آب گذاشته صبح با نان میل نمایند. كلسیم یك لیوان شیر با یك قوطی كبریت پنیر یا یك لیوان ماست برابر است. شیر رازیاد ننوشید زیرا شیر چاق می كند ولی وقتی كه تبدیل به ماست می شود چاق كنندگی آن از بین می رود. ضمناًفراموش نكنید شیر وماست را چرب نخرید .اگر می خواهید واقعاً خوب وسالم لاغر شوید مراقب باشید دردوران رژیم از این مقدار تعیین شده نه كم كنید نه زیاد.

منبع: وبلاگ اریو برزن


درباره وبلاگ
سلام دوست عزیز به وبلاگ خودتون خوش امدید . تو این وبلاگ هر چی بخواهید پیدا میشه . فقط خوب بگردید.
Iranbloglist.comوبلاگ برتر را انتخاب کنید.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
دوست عزیز نظرت راجب وبلاگ چیه
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه

 

گالری عکس
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic